Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja kończy obchody świąt majowych. Z okazji święta dzieci z klasy II i młodzież z klas VII przygotowali okolicznościowy apel, podczas którego przypomnieli czym jest konstytucja, wolność, naród i ojczyzna. Dziękujemy naszym uczniom oraz paniom, które przygotowały spotkanie 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja to nie tylko apele w szkole. W sam dzień 3 maja do południa odbyły się również patriotyczne uroczystości powiatowo-gminne, w których udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły oraz delegacja z dyrektorem, ks. Grzegorzem Kudelskim na czele. Po Mszy świętej, której przewodniczył dziekan dekanatu kartuskiego wszyscy pod przewodnictwem orkiestry dętej przeszli pod pomnik Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Tam odśpiewano Hymn Polski, odmówiono stosowną modlitwę i po przemowach złożono kwiaty przy pomniku. Następnie wszyscy przybyli goście mogli na kartuskim Rynku skosztować tradycyjnej grochówki. Była tez okazja do patriotycznego śpiewania.

ZDJĘCIA