20-lecie istnienia katolickiej szkoły w Kartuzach

Już niedługo, w sobotę 12 maja odbędą się uroczyste obchody 20-lecia „kartuskiego katolika”. O godzinie 11.00 w kościele pw. św. Kazimierza odprawiona zostanie Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Podczas Mszy świętej Ks. Biskup poświęci sztandar Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II wyhaftowany przez panią Ingę Mach, oraz Kamień węgielny, który jest darem od firmy MURKAM z Przodkowa.

Po Mszy świętej w kościele odbędzie się druga część uroczystości: wręczenie sztandaru uczniom oraz podpisanie przez p. Eugeniusza Pryczkowskiego (autora tekstu hymnu szkoły) praw do tego utworu na cele szkolne.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek w budynku szkoły. Obsługę kelnerską zapewnia zaprzyjaźniony z nami Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie (klasa technik żywienia i usług gastronomicznych).

Absolwenci, byli nauczyciele oraz wszyscy obecni na uroczystości będą mogli spędzić czas w salach lekcyjnych, gdzie wyeksponowane są zdjęcia i kroniki szkolne z minionych lat.

Każdy, kto przybędzie na uroczystości otrzyma na pamiątkę spotkania album ze zdjęciami z 20 lat szkoły oraz płytę z utworami muzycznymi nagranymi przez uczniów naszej szkoły.