Z radością informujemy, że nasza szkoła zrealizowała program „Rówieśnicy”, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Program ma na celu przeciwdziałanie przemocy wśród rówieśników i cyberprzemocy. Jest to program wspierający uczniów i nauczycieli, który uczy empatii, odpowiedzialnego korzystania z Internetu i pomaga w budowaniu bezpiecznego środowiska.
Program jest przeznaczony dla uczniów wszystkich klas i obejmuje cykl zajęć, które pomagają:
– reagować w sytuacjach przemocy,
– wspierać kolegów i koleżanki,
– dbać o bezpieczeństwo w Internecie,
– budować zdrowe i pozytywne relacje w grupie.
Udział w „Rówieśnikach” to dla naszej szkoły doskonała okazja, aby wzmacniać działania wychowawcze i profilaktyczne, a dla uczniów – szansa na lepsze zrozumienie siebie i innych oraz naukę odpowiedzialnego współdziałania w klasie i szkole.
Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani pedagog Weronika Pyszka

