Kaszubi na zakończenie roku – wycieczka edukacyjna

Nasi Kaszubi bezpiecznie wrócili do domów z pięknej wycieczki. Pierwszego dnia, po przyjeździe do Kętrzyna i posiłku wszyscy udali się na wieczorny spacer po zabytkowym mieście.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili z przewodnikiem “Wilczy Szaniec“ – byłą kwaterę Hitlera. Atrakcją dodatkową był przejazd wozem bojowym.

W Giżycku podziwiali unikatowy obrotowy most, molo z panoramą jez. Niegocin a po obiedzie zwiedzili Twierdzę Boyen. Potem był czas chwili relaksu w Parku Linowym „Wiewióra”.

W niedzielę wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej w Świętej Lipce a potem zwiedzili bazylikę i zespół klasztorny.

Dodatkową atrakcją było Safari na Mazurach – zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, rejs statkiem, Gród Galindów, bursztynowa komnata, lochy demonów, podziemne groty szamana, pieczary wiedźm, sale konferencyjne, groty biesiadne, kamienny krąg, czakram i święty gaj.

Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Pałac w Łężanach – miejsce w którym nakręcono film w reżyserii Filipa Bajona „Kamerdyner”. Później Olsztyn- stolica województwa warmińsko-mazurskiego – spacer po pełnej zabytków starówce; Rejs statkiem po Kanale Elbląskim, w trakcie którego statek kilkukrotnie przeprawiał się przez pochylnie, na specjalnych wózkach, dając złudzenie płynięcia po polu.

Dziękujemy p. Grażynie Recław za organizacje wyjazdu oraz p. Krystynie Kobieli i p. Katarzynie Kuś-Petk za pomoc w opiece nad uczniami.

ZDJĘCIA