Święto Szkoły – wspomnienie św. Jana Pawła II

22 października to dzień kiedy cały Kościół Katolicki czci w liturgii św. Jana Pawła II. To patron naszej szkoły dlatego tego dnia obchodzimy Święto Szkoły. O godzinie 10.00 ks. dyrektor Grzegorz Kudelski wraz z ks. katechetą Adamem Malinowskim odprawił Mszę świętą. Modliliśmy się za wstawiennictwem świętego patrona za dzieci i młodzież całego świata, by szli drogą świętości na wzór św. Jana Pawła II.

Piękna akademia o św. Janie Pawle II, naszym patronie, została przygotowana przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Sikorskiej. Artyści mieli okazję wystąpić dwukrotnie. Najpierw dla najmłodszych a później dla starszych uczniów. W tym uroczystym Dniu Szkoły uczniowie, którzy przybyli do kartuskiego katolika w tym roku, złożyli ślubowanie, że będą godnie reprezentować szkołę oraz postarają się być dobrymi uczniami, Polakami i chrześcijanami.

Podczas Święta Szkoły 22 października 2021r. wystąpił przed starszymi uczniami zespół As Dance, który w naszej szkole ma zajęcia we wtorki i czwartki od 16.00 do 19.00 w różnych grupach wiekowych (już od 7 roku życia). Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tańczących zapraszamy do kontaktu z p. Adamem Łukowskim 570 500 365
Pan Adam podczas występu dziewcząt prowadził komentarz na temat rodzajów tańców, które były zaprezentowane.

ZDJĘCIA

Filmy z prezentowanych tańców:
FILM 1
FILM 2
FILM 3
FILM 4