Wymiana z młodzieżą niemiecką – pobyt w Hamm k/Dortmundu

Uczniowie Katolika wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczą w wymianie polsko- niemieckiej w miejscowości Hamm. Jest to kolejna odsłona spotkań, podczas których poznajemy kulturę, sposób edukacji naszych kolegów z Niemiec. Dzisiaj uczniowie mieli okazję towarzyszyć swoim kolegom w trakcie zajęć w Marieschule, tworzyli animacje w programie „stop motion” oraz wykonywali torby z symbolem miasta – słoniami, które zdobią różne zakątki miasta.

Kolejny dzień w Hamm pełen wrażeń za nami! Zabawa na lodowisku, spacer po pięknym Maxiparku oraz realizacja projektu, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę.

Podsumowaliśmy projekt w Marienschule, potem odbyła się wizyta w Ratuszu i spotkanie z włodarzami miasta Hamm, spacer ulicami Dortmundu oraz zabawa w parku tramapolin.

Piątek był ostatnim dniem zorganizowanych zajęć w Marienschule w Hamm. Zaczęliśmy zajęciami sportowymi, następnie spotkaliśmy się z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, który zaprezentował działania charytatywne na rzecz dzieci z Brazylii. Wieczorem odbył się pożegnalny grill, podczas którego spotkaliśmy się z całymi rodzinami, uczestniczącymi w projekcie wymiany międzynarodowej.

ZDJĘCIA