Szensztackie Duszpasterstwo Młodzieży – dla chłopców

Uwaga chłopcy w wieku 12-14 lat oraz ich rodzice!

W naszej szkole odbywają się spotkania Szensztackiego Duszpasterstwa Młodzieży – dla chłopców (teoretycznie w wieku 12-14 lat).

Dzisiaj (25.01.2024r.) odbędzie się już drugie spotkanie od g. 16.15 do 18.15. Zapraszamy do naszej szkoły do sali nr 1. Jeśli rodzice chcą, mogą również przyjść na 16.15, by od prowadzącego (Michał Stosik) dowiedzieć się, na czym polegają zajęcia. Spotkania są nieodpłatne i odbywać się będą raz w miesiącu. Terminy kolejnych spotkań uzgadniane są na bieżąco z chłopcami na każdym spotkaniu.

Szensztackie Duszpasterstwo Młodzieży – dla chłopców. Co to takiego?

Spotkania mają charakter formacyjny, modlitewny i rekreacyjny. Te 3 elementy zawsze są obecne. Praca nad sobą, kształtowania charakteru, dojrzała duchowość i budowanie relacji z Bogiem i między sobą – to zasadnicze elementy naszej pracy z młodzieżą. Spotkania trwają zwyczajowo 2 godziny.

Krajowym centrum naszych spotkań jest domek młodzieży, z którego chłopaki korzystają, i o który sami dbają. To okazja, by uczyć się troski o dobro wspólne i odpowiedzialności. Duchowym centrum jest sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, do którego za każdym razem udajemy się na modlitwę. Tam czeka na nas Matka Boża, najlepsza wychowawczyni młodzieży.

ZDJĘCIA