JUBILEUSZ 25-lecia KARTUSKIEGO KATOLIKA

Ten rok jest dla kartuskiego katolika szczególny. Minęło ćwierć wieku, odkąd w samym sercu Kartuz, przy parafii pw. św. Kazimierza powstała nasza szkoła. We wtorek odbyła się przepiękna akademia przygotowana przez dzieci z klas trzecich pod kierunkiem pań: Karoliny Treder i Pauliny Zambrzyckiej. Emocje powoli opadają, ale jeszcze przez kilka dni będziemy cieszyć się tym wydarzeniem.

Na początku września ks. Adam Malinowski zorganizował konkurs o św. Janie Pawle II. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej związanej ze św. patronem a uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. W dniu Jubileuszu uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Laureaci z rąk J.E. Ks. Biskupa otrzymali dyplomy i nagrody podczas uroczystej akademii a wyróżnieni z rąk ks. Adama otrzymali dyplomy podczas specjalnego spotkania w świetlicy.

LAUREACI KONKURSU WIEDZY:
1 MIEJSCE: Karolina Szulca – kl. V
2 MIEJSCE: ex aequo: Anna Puzdrowska – kl. VIII i Zofia Stec – kl. V
3 MIEJSCE: Helena Irzyłowska – kl. VIII

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO:
1 MIEJSCE: Maria Myszk – kl. IIIa
2 MIEJSCE: Antoni Klawikowski – kl. IIIa
3 MIEJSCE: ex aequo: Milena Bielak – kl. IIIa i Natalia Rutkowska – kl. IIIb
GRATULUJEMY 🙂

W dniu jubileuszu szkoły uczniowie dostali od p. wicedyrektor piękne zakładki z hymnem. Był też czas na jubileuszowy tort, za który dziękujemy Cukierni PALMETA! 🎂

Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie historię naszej szkoły, oglądając krótką prezentację, którą przygotował p. Tomasz Drążkowski. LINK do prezentacji

Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna wręczył p. Krystynie Cieszyńskiej Nagrodę Organu Prowadzącego, za przepiękną pracę na rzecz naszej szkoły. Bardzo dziękujemy pani dyrektor za jej pracę.

Na uroczystość przybyli znamienici goście. Najbardziej nam droga jest obecność nauczycieli i pracowników szkoły, również tych, którzy przeszli już na emeryturę.

Pojawiły się również różne media, które relacjonowały nasze święto:
Panorama, Kartuzy, Nasze Miasto,

ZDJĘCIA