Ola z własną bajką u dzieci

W naszej szkole mamy wielu ambitnych i zdolnych uczniów, którzy oprócz świetnych wyników w nauce realizują swoje hobby i marzenia. Uczennica klasy Vb Aleksandra Okrój napisała opowiadanie pt. „Piotruś. Zakończenie klasy I i wakacje”. To opowieść o Piotrusiu króliczku, który miał problemy w nauce, ale dzięki pomocy nauczycielki sowy i siostrze Kornelii, osiągnął sukces.

Uczennica klasy Va Wiktoria Krauza wykonała piękne ilustracje, przedstawiające bohaterów utworu i scenki.

Uczennice zaprezentowały opowiadanie młodszym kolegom i koleżankom w klasach I-III naszej szkoły. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania, po czym aktywnie odpowiadały na zadawane pytania. Również dzięki uprzejmości dyrektorów i wychowawców z innych placówek, Ola i Wiktoria mogły przedstawić opowiadanie uczniom okolicznych szkół.

Dziękujemy dyrektorom: Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach (oddział O i klasa 1), Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach (klasa 1), Szkoły Podstawowej w Prokowie (klasa 3, oddział 5 latków i grupa przedszkolna) oraz Szkoły Podstawowej w Grzybnie (oddział O i klasa 2). Dziękujemy za wspaniałe i miłe przyjęcie, pozytywny odbiór oraz aktywność ze strony uczniów. Wypowiedzi dzieci bardzo pozytywnie nas zaskakiwały.

Wszystkich zachęcamy do pisania bajek, spełniania swoich marzeń i aktywności twórczej.

Prace nad opowiadaniem i wyjazdy do szkół koordynowała pani Anna Chrapkowska i pani Karolina Treder.

ZDJĘCIA