Polsko-niemiecka wymiana młodzieży ze szkołą katolicką w Hamm

W niedzielę , 12 marca rozpoczęliśmy wymianę polsko – niemiecką z młodzieżą z Hamm. Uczniowie Katolika przylecieli na rewizytę do swoich zaprzyjaźnionych niemieckich przyjaciół.

Poniedziałek był dniem, w którym uczniowie brali udział w grach integracyjnych na terenie szkoły, w warsztatach tekstylnych i filmowych oraz próbowali swoich sił w grze miejskiej.

Wtorek rozpoczął się poranną rozgrzewką. Następnie przyszedł czas na kontynuowanie pracy w programie komputerowym Motion i tworzenie własnych toreb. Kolejnym punktem programu były warsztaty w Maxiparku, podczas których uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób możemy dbać o środowisko naturalne.

15 marca, w środę – uczniowie naszej szkoły przebywający w Hamm mieli okazję zwiedzić historyczne miasto Münster. Tuż po obiedzie na stołówce Uniwersytetu w Aassee udali się do hali sportowej z trampolinami. Dwie godziny zabawy okazały się niełatwym wyzwaniem nawet dla najbardziej wysportowanych.

W czwartek uczniowie zapoznali się z działalnością charytatywną Samorządu Szkolnego Marienschule. Mieli okazję zobaczyć projekty, które prowadzą ich rówieśnicy w ciągu roku szkolnego. Niecodziennym wydarzeniem było zwiedzanie Templa Hinduskiego w Hamm. Jest to świątynia hinduska, o której opowiedział nam przewodnik ukazując jednocześnie kulturowy wymiar hinduizmu. Po południu byliśmy na basenie Maximare.

W piątek nasi dzielni podróżnicy zakończyli projekty realizowane w trakcie odwiedzin, spotkali się z p. burmistrz Hamm. Na zakończenie spędzili wspaniały wieczór w szkole, gdzie wspólnie z zaprzyjaźnionymi uczniami i ich rodzinami mogli wspominać miniony czas.

To był tydzień pełen niezapomnianych wrażeń, czas nawiązywania przyjaźni, nauki języków oraz poznawania kultury.

ZDJĘCIA