Kolejne warsztaty kaszubskie

Dnia 21 października odbywały się w naszej szkole warsztaty kaszubskie. Uczniowie zapoznali się z historią haftu kaszubskiego, kolorystyką oraz rodzajami szkół haftu. Zapoznali się ze ściegami i układem nici. Samodzielnie nanosili haft na materiał i wyszywali haft pod okiem p. Bożeny Kupper-Krzyżanowskiej.

Pani Karolina Bober wprowadziła naszych uczniów w tematykę pracy piekarza: ,,Od ziarenka do bochenka,, Uczniowie poznali etapy wyrobu chleba i tworzyli pyszne kanapki z elementami ,,kaszubskich duchów „.

Pani Agnieszka Ganowicz – Rolbiecka przygotowała dla naszych uczniów, uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego słodkie warsztaty piernikowe. Każdy uczestnik wychodził z tych zajęć własnoręcznymi ozdobionymi piernikami.

Dziękujemy p. Basi Czaji za zorganizowanie warsztatów.

ZDJĘCIA