Carlo Acutis

Wielu pyta: co ta za postać na obrazie, który pojawił się na ścianie przy sekretariacie. To 15-letni Carlo Acutis, który 10 października 2020 roku został ogłoszony błogosławionym przez papieża Franciszka.

Gdy otwarto w Asyżu jego grób okazało się, że jego ciało pozostało niezmienione.

Urodził się w 1991 roku w Londynie. W wieku 12 lat rozpoczął praktykę codziennego uczestnictwa w Eucharystii i cotygodniowej spowiedzi. Bez specjalistycznego wykształcenia tworzył strony internetowe i programy komputerowe. Eucharystię nazwał „drogą do nieba”. Jego motto brzmiało: „wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopia”

Dwa miesiące przed śmiercią dowiedział się, że ma białaczkę. Jego choroba, która miała ostry przebieg, rozwijała się bardzo szybko. Carlo Acutis zmarł 12 października 2006 roku, poświęcając swoje życie dla papieża i Kościoła.

„Cieszę się, że umrę, ponieważ przeżyłem życie bez poświęcenia ani jednej minuty na rzeczy, które Bogu się nie podobają” – powtarzał Carlo Acutis.

Mamy teraz wspaniałego orędownika w niebie. Bł. Carlo Acutis może być patronem tych, którzy są zafascynowani informatyką.