Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej po raz 10-ty w naszej szkole

Oto relacja uczestników wymiany:

Pierwszy dzień wspólnych warsztatów. Na razie wszyscy przestraszeni, ale za parę dni będą już nawiązane przyjacielskie relacje wśród młodzieży.

Drugi dzień wymiany młodzieży. Dzisiaj wybraliśmy się do ECS. Później uczestniczyliśmy we wspólnych warsztatach i zwiedziliśmy Sopot.

Dzień trzeci. Uczestnicy w środę rano pracowali w grupach nad problemem „Jak żyć ekologicznie!!!” Stworzyli plakaty promujące życie mądre i zgodne z naturą! Kolejnym punktem programu było wyjście na Gradową Górę, z której można podziwiać panoramę Gdańska i pobliskie forty – obecnie muzeum!

Dzień czwarty. Dziś zwiedziliśmy Katedrę Oliwską, Park Oliwski i spacerowaliśmy śladami Güntera Grassa. Mieliśmy też okazję w katedrze wysłuchać koncertu organowego.

Ostatni dzień wymiany polsko-niemieckiej za nami. Jutro rano nasi goście wracają do Hamm. To był piękny czas. Nowe przyjaźnie, nowe kontakty. Zwiedzonych wiele ciekawych miejsc. Ostatniego dnia wszyscy gościli najpierw w naszej szkole. Uczniowie biorący udział w wymianie rozegrali mini turniej w piłkę koszykową. Kto wygrał? Polska czy Niemcy? Wygrała przyjaźń. Później wszyscy poszli do SP2 i do Urzędu Miejskiego na spotkanie z przedstawicielem pana burmistrza. Na koniec rodziny zabrały gości do swoich domów, gdzie więzi jeszcze bardziej się zacieśniły.

ZDJĘCIA