Śniadanie daje moc

U pierwszaków „Śniadanie daje moc! ” – porozmawialiśmy dzisiaj na temat zdrowego żywienia. Dzieci obejrzały film edukacyjny na ten temat oraz posłuchały opowiadania. Wykonały również pyszne kanapki, które szybko zniknęły z talerzyków🙂 Był tez deser – tosty z dżemem truskawkowym, zrobionym własnoręcznie przez p. Karolinę.

W klasie drugiej również dziś pojawił się temat: Śniadanie Daje Moc – wyjątkowy dzień, podczas którego przygotowywaliśmy wspólne jedzenie. W ten sposób dzieci uczyły się o zasadach zdrowego odżywiania, oraz o bardzo ważnej roli śniadania, które daje siłę do nauki i zabawy. Nasz organizm potrzebuje zdrowego i pysznego śniadania, ponieważ ma ono ogromny wpływ na samopoczucie w ciągu dnia oraz na metabolizm dzieci, które podczas nauki potrzebują dużo energii. Jeśli więc dziecko w ciągu godziny od momentu wstania nie zje śniadania – koniecznie dobrze zbilansowanego – będzie apatyczne, skłonne do częstego podjadania oraz będzie domagało się czegoś słodkiego do zjedzenia. A zatem kształćmy dobre nawyki żywieniowe od najmłodszych lat.

Klasa 3 również przygotowywała pyszne śniadanie ze zdrowych produktów. Dzieci najpierw obejrzały krótką prezentację na temat roli śniadania w życiu człowieka. Dowiedziały się dlaczego śniadanie jest takie ważne i że należy je codziennie jeść. Poznały też 12 zasad zdrowego odżywiania. Potem w grupach przygotowywały pyszny urozmaicony posiłek śniadaniowy a na deser owocowe szaszłyki. Swoim śniadaniem poczęstowały klasy starsze panie w sekretariacie 🙂

ZDJĘCIA