To się nazywa prawdziwa WYCIECZKA EDUKACYJNA do Londynu!!!

Uczniowie naszej szkoły w poniedziałek 10 lutego wylecieli z Gdańska na wycieczkę do Londynu. Pomimo zapowiadającej się brzydkiej pogody lot był spokojny. Dzień pierwszy był pełen wrażeń. Poznanie angielskich rodzin, u których nasi uczniowie nocowali a potem od razu zwiedzanie Londynu: Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki. W kolejnych dniach nasi podróżnicy odwiedzili Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, spacerowali po Westminsterze obok Opactwa Westminster (niestety nie mieli czasu na herbatkę u Królowej Elżbiety, więc grzecznie odmówili). Potem wybrali się do gmachu Parlamentu, siedziby Premiera, obok Big Bena, poprzez Park Św. Jakuba do Pałacu Buckingham. Oczywiście obowiązkowym punktem programu była zmiana warty gwardii królewskiej konnej i pieszej. Następnie spacer po China Town, Placu Trafalgar oraz w ST. Paul’s Cathedral.
Wyjazd, w którym biorą udział nasi uczniowie to także czas warsztatów językowych. Na zakończenie dnia odbywały się zajęcia w klasach z native speakerami.

Oprócz tego, że uczniowie uczestniczą w zajęciach z j. angielskiego to również miedzy innymi w Galerii Narodowej nasi uczniowie szlifują język Szekspira:) Pani oprowadzająca po galerii używała tylko języka angielskiego opowiadając o sztuce ale również zadając naszym uczniom pytania, co zmusiło ich do bacznej uwagi i słuchania ze zrozumieniem.

Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na „angielskie” zakupy.

Nasi londyńscy podróżnicy szczęśliwie dotarli do domów. Z nowymi znajomościami, osłuchani prawdziwego angielskiego akcentu (warsztaty językowe) i ubogaceni kulturą (pobyt w muzeach i galeriach) jak również wypoczęci i odprężeni już w poniedziałek wrócą do swojej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wylotu, przede wszystkim opiekunom: p. Annie Chrapkowskiej i p. Annie Sikorskiej.

ZDJĘCIA
FILM