VIII klasa kończy rok wycieczką

Uczniowie klasy VIII z wychowawczynią p. Danutą Skalską oraz p. Krystyną Cieszyńską pozdrawiają z wyjazdu krajoznawczo-turystycznego na zakończenie nauki w naszej szkole. Wszystko na dzień dzisiejszy przebiega bez zakłóceń. Jak sami mówią: super – noclegi, atrakcje, jedzenie i bardzo cierpliwy pan kierowca. Wczoraj z przewodnikiem zwiedzali siedlisko sosny taborskiej, Sanktuarium i Bazylikę w Gietrzwałdzie, potem w Olszynku odwiedzili w Ratuszu Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i historii Olsztynka. Zwiedzanie zakończyli na Polach Grunwaldu i w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Przewodnik ciekawie opowiadał historię tego miejsca, kładąc nacisk na wiadomości istotne i ciekawostki. Dzisiaj uczniowie pojechali do Świętej Lipki, do Gierloży, a po południu zwiedzą Stare Miasto w Olsztynie. Na wieczór zaplanowali seans „Niespokojny Wszechświat” w Planetarium.

Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili we Fromborku, zwiedzali Wzgórze Katedralne z perłą warmińskiej architektury Katedrą Wniebowzięcia NMP, grób Mikołaja Kopernika. W pamięci zostanie panorama Zalewu Wiślanego z najstarszej Wieży Wodnej w Polsce.

ZDJĘCIA

Uczniowie klasy VIII z wychowawczynią p. Danutą Skalską oraz p. Krystyną Cieszyńską pozdrawiają z wyjazdu krajoznawczo-turystycznego na zakończenie nauki w naszej szkole. Wszystko na dzień dzisiejszy przebiega bez zakłóceń. Jak sami mówią: super – noclegi, atrakcje, jedzenie i bardzo cierpliwy pan kierowca. Wczoraj z przewodnikiem zwiedzali siedlisko sosny taborskiej, Sanktuarium i Bazylikę w Gietrzwałdzie, potem w Olszynku odwiedzili w Ratuszu Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i historii Olsztynka. Zwiedzanie zakończyli na Polach Grunwaldu i w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Przewodnik ciekawie opowiadał historię tego miejsca, kładąc nacisk na wiadomości istotne i ciekawostki. Dzisiaj uczniowie pojechali do Świętej Lipki, do Gierloży, a po południu zwiedzą Stare Miasto w Olsztynie. Na wieczór zaplanowali seans „Niespokojny Wszechświat” w Planetarium.

Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili we Fromborku, zwiedzali Wzgórze Katedralne z perłą warmińskiej architektury Katedrą Wniebowzięcia NMP, grób Mikołaja Kopernika. W pamięci zostanie panorama Zalewu Wiślanego z najstarszej Wieży Wodnej w Polsce.

ZDJĘCIA