Nasi uczniowie na wycieczce i lekcjach w Hiszpanii

Nasi w Hiszpanii. Uczniowie naszej szkoły spędzili tydzień pełen wrażeń w Hiszpanii. Nocowali u hiszpańskich rodzin. Do południa uczestniczyli w zajęciach w tamtejszej szkole a popołudnie było czasem zwiedzania i odpoczynku. Był spacer po Benalmadenie i Parc de Paloma, odwiedzili Colegio Maravillas.

Zwiedzili przepiękną Cordobę, zobaczyli tzw. Most Rzymski, meczet z katedrą: Mezquita-Catedral de Cordoba i dzielnicę żydowską Juderię. W niedzielę młodzież zwiedzała Malagę – Cathedra de Malaga, ruiny teatru rzymskiego, zamek Alcazar wybudowany na fundamentach rzymskich i arabskich. Popołudnie spędzili w Teleferico, gdzie wybrali się kolejką górską jak i uczestniczyli w pokazie ptaków.

Odbyła się też wycieczka do Mijas i Benalmadena Pueblo, czyli do uroczych miejsc oddalonych od Malagi kilka kilometrów. Jak relacjonują uczniowie: „Zwłaszcza w Benalmadena Pueblo można poczuć klimat Hiszpanii. Mało turystów, spokój, przepiękne widoki – białe domki na stoczach gór, dużo kwiatów i „la vida muy tranquila”.

Uczniowie skorzystali również z plaży. Zażywali słonecznych kąpieli a nawet tańczyli.

Ostatniego dnia nauczyciele i uczniowie naszej szkoły pożegnali lektorów, którzy towarzyszyli im podczas pobytu w Hiszpanii. Nagrodzeni za swoją aktywność zostali najbardziej pilni uczniowie.

Dziękujemy p. Annie Chrapkowskiej i p. Annie Sikorskiej za zorganizowanie wyjazdu.

ZDJĘCIA