XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Żukowie

W dniu 7 marca 2018r w Szkole Podstawowej w Żukowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów oddziałów gimnazjalnych, oraz klas siódmych szkół podstawowych.

W konkursie brało udział 36 uczniów z różnych szkół z całego powiatu. Z naszej szkoły pojechali: Mateusz Malewski z kl. IIb, oraz Marta Lemańczyk z kl. IIIa. Rywalizacja składała się z II etapów. W I etapie uczniowie rozwiązywali test-zadania zamknięte oraz pisali e-mail.

Po sprawdzeniu tej części konkursu przez jury wyłoniono dziesięcioro najlepszych uczniów, którzy awansowali do II etapu konkursu. Wśród nich znalazł się nasz uczeń Mateusz Malewski. Nadszedł czas na część ustną. Uczniowie mieli do wyboru zdjęcia przedstawiające różne sceny, a do tego dziesięć pytań. Każdy finalista miał trzy minuty na przygotowanie wypowiedzi do trzech pytań. Po zakończeniu części II komisja zebrała się w pełnym składzie wraz z panią dyrektor ogłaszając wyniki. Kolejny raz możemy się pochwalić sukcesem Mateusza Malewskiego, który otrzymał wyróżnienie w XIV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Dziękujemy p. Edycie Pyszce za towarzyszenie naszym uczniom podczas zmagań konkursowych.

ZDJĘCIA