Rok 2018 rokiem obchodów 20-lecia naszej szkoły

Rok 2018 będzie dla nas rokiem szczególnym. To już 20 lat, jak kartuska szkoła katolicka istnieje w naszym mieście. Najpierw liceum, potem gimnazjum a teraz, po wprowadzeniu reformy edukacji, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II. W związku z obchodami szkoła przygotowuje dwie imprezy towarzyszące głównym obchodom, które będą miały miejsce 12 maja 2018r. o godz. 11.00.

Już 20 stycznia odbędzie się V Karnawałowy Bal Katolika w Restauracji „Złota Jesień”, na który zapraszamy nauczycieli, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Koszt balu to 120zł/os. Zapisy do 10 stycznia w sekretariacie szkoły.

W październiku wybierzemy się do Rzymu do naszego Patrona – św. Jana Pawła II. Pielgrzymka ta wypadnie w dniach od 18 do 22 października. Będzie to czas, kiedy Kościół Powszechny będzie wspominał 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Do dnia 15 stycznia można się jeszcze zapisywać na tę pielgrzymkę (zaliczka 700 zł). Zapraszamy uczniów jak również rodziców i absolwentów naszej szkoły. Ilość miejsc ograniczona. Poniżej kilka informacji nt. tej pielgrzymki.

Pielgrzymka do Rzymu – 5 dni samolotem
Hotel: 18-22 października 2018r.
Koszt 1650 zł przy 50 osobach
* w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki)
* cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych
1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku w Modlinie 2 godz. przed odlotem. Przelot do Rzymu (14:10-16:25), przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie spacer po centrum Wiecznego Miasta. Obiadokolacja, nocleg.
2,3,4 Dzień:
Po śniadaniu, przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta (3 dni):
– Watykan i okolice: Plac św. Piotra ze wspaniała kolumnadą Berniniego, Bazylika św. Piotra (z grobem św. Piotra i św. Jana Pawła II; wstępy na kopułę i do podziemi, płatne), Muzea Watykańskie (ze słynną Kaplicą Sykstyńską; wstęp płatny),oraz Zamek Świętego Anioła (Castel Sant’Angelo; wstęp płatny),
– Rzymskie Bazyliki: Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Pawła za Murami,
– Rzym Starożytny: Panteon (świątynia ze słynnym Oculusem, która za czasów rzymskich poświęcona wszystkim bogom), wzgórze Kapitolińskie, Forum Trajana oraz Forum Romanum i Koloseum (wstępy płatne),
– Rzym Barokowy: Schody Hiszpańskie (jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie) przy Piazza di Spagna, Fontanna di Trevi (słynna fontanna gdzie turyści wrzucają drobne monety, by zapewnić sobie „powrót do Rzymu”), Piazza Navona (plac, ze wspaniałą fontanną czterech rzek Berniniego), Plac Kolumny,
– Via Appia Antica (najstarsza droga rzymska): Katakumby św. Kaliksta (Catacombe di San Callisto; wstęp płatny), Quo Vadis Domine – kościółek (a właściwie kaplica, która powstała na miejscu spotkania Św. Piotra z Chrystusem).
Wieczorem przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
5. Dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Możliwy wypoczynek nad morzem. Przejazd na lotnisko, Wylot z Rzymu. Przelot na lotnisko w Modlinie (18:05-20:20).

Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem do i z Rzymu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
– zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek
Dodatkowo płatne:
– komunikacja miejska i bilety wstępów – ok 50 EUR/os. (zależnie od wybranych wstępów)
– przejazd autokarem na trasie Grzybno – Modlin – Grzybno – 200 zł/os.
wydatki własne
SUMA:
1650 – pielgrzymka
+ 200 – dojazd do Warszawy
+ 250 – bilety wstępu
+ 150 bagaż rejestrowany
+ 50 opłata klimatyczna
= 2300 PLN