Pomorskie Mecze Matematyczne – III edycja rok szkolny 2017/2018

Mecze matematyczne to forma zawodów matematycznych angażujących drużyny z kilku szkół. Służą wszystkim zaangażowanym w nie osobom, nie tylko zawodnikom, którzy muszą się do meczu przygotować, rozwiązują zadania i analizują zadania przeciwników. Mecze matematyczne polegają na prezentacji pełnych rozumowań matematycznych, dlatego też są żywą i pełną emocji lekcją matematyki dla wszystkich chętnych obserwatorów. Angażują emocje, a zwycięstwo zależy nie tylko od wiedzy matematycznej, ale w znacznej mierze także od przyjętej strategii rozgrywki grupowej. Organizatorem Pomorskich Meczów Matematycznych jest Stowarzyszenie „bez rutyny” we współpracy z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

I mecz w rundzie grupowej odbył się 28 listopada br. Między drużyną Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej a drużyną z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach. Zwycięstwo w tym meczu należy do naszej szkoły

Nasza szkoła wystawiła drużynę w składzie:

Marta Żołnowska – kapitan drużyny

Olga Tobolska

Piotr Kociński

Paweł Kociński

Jakub Bronk

Fabian Puzdrowski

Olga Stachowiak

Zuzanna Wesołowska

Marta Szulca

Piotr Bekier

Gratulujemy sukcesu członkom drużyny oraz p. Elżbiecie Gafce, która przygotowuje młodzież do zawodów.

Kolejny mecz w rundzie grupowej odbędzie się między drużyną z KSP a drużyną Szkoły Podstawowej w Starych Polaszkach dn. 18 stycznia 2018r.

Życzymy kolejnych sukcesów!

ZDJĘCIA