Biwak integracyjny klasy VIIa

Nowy rok szkolny to nowe wydarzenia klasowe. Do pierwszych należy biwak integracyjny. Klasa VII spędziła go w dniach 6-7 października w urokliwym gospodarstwie agroturystycznym Agrorzym w Rzymie – małej, pięknie położonej miejscowości na Kaszubach. Ponieważ była słoneczna pogoda, poszliśmy na spacer, aby podziwiać krajobraz w jesiennej krasie. Wędrówka była trochę męcząca, ale niezwykle ciekawa. Następnie dziewczyny zorganizowały Dzień Chłopaka, były gry i zabawy oraz prezenty. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Wieczorem przyjechał nauczyciel muzyki, aby przećwiczyć z uczniami Hymn Szkoły, bardzo trudny do opanowania, bo w języku kaszubskim. Później były zabawy, konkursy i rozmowy o swoich zainteresowaniach.

Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Sianowa, do Sanktuarium Królowej Kaszubobiektu kultu Maryi z Dzieciątkiem w postaci niewielkiej gotyckiej figurki, wykonanej z drewna lipowego, która od średniowiecza przyjmuje hołd od ludu kaszubskiego. Młodzież poznała legendę związaną z niezwykłą figurką.

Przed ołtarzem zmówiliśmy dziesiątkę różańca św. Chcieliśmy w ten sposób przyłączyć się do „Różańca do granic”. Następnie przeszliśmy sianowską Drogą Krzyżową, która skłaniała do zadumy, i podziwialiśmy pięknie wyrzeźbione kapliczki.

Po powrocie do ośrodka młodzież miała czas wolny, który spędziła na spotkaniach i rozmowach. Nasz pobyt zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek. Po posiłku spakowaliśmy się i wróciliśmy do domu.

Wszyscy stwierdzili, że był to mile spędzony czas w niesamowitym miejscu, którego urok pozwolił w pełni się zrelaksować i zapomnieć o sprawdzianach i kartkówkach. Otoczeni naturą, pod opieką gospodarzy i opiekunów, uczniowie wypoczęli i zintegrowali się w najlepszym tego słowa znaczeniu.

ZDJĘCIA