Matylda Cybula Mistrzem Polski w ujeżdżeniu.

Matylda Cybula, uczennica klasy gimnazjalnej IIc w naszej szkole została Mistrzem Polski w kategorii Dzieci podczas Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu 2017. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekand w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Piękna impreza w pięknym miejscu. Stadnina w Janowie obchodzi w tym roku 200 lecie istnienia.

Matylda wygrała wszystkie trzy konkursy z wysokimi wynikami i z wyraźną dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. To najważniejsza jeździecka impreza w roku. Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach: Dzieci (12-14 lat ), Junior( 16-18 kat), Młody Jeździec (18-21 lat) i Senior. To czwarty i najważniejszy tytuł Mistrza jaki zdobyła w tym roku. Tak dla przypomnienia, nasza Mistrzyni zdobyła też tytuł Mistrza Makroregionu, Polski Północnej i Pomorza oraz wygrywała konkursy na zawodach ogólnopolskich. Wszystko to na Bessie, 6 letniej klaczy wielkopolskiej. Matylda trenuje w Szkole Jazdy Konnej AS Dream Łapino Kartuskie pod okiem Pani Anny Skrzeszewskiej-Walter. W grudniu 2016r. została powołana do kadry województwa pomorskiego. W tym roku uzyskała wszystkie uprawnienia, aby dostać powołanie do kadry narodowej na rok następny. Te wszystkie sukcesy są poprzedzone ciężka pracą Matyldy i Pani Trener oraz dużym poświeceniem rodziców.

Gratulujemy !!!

AKTUALIZACJA – 12.02.2018

Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu, które odbyły się na Hipodromie w Sopocie.
Matylda wygrała finał rundy dzieci i na dekoracji zabrzmiał Hymn Polski. Zawody zostały rozegrane w różnych kategoriach wiekowych, a udział wzięli reprezentanci 8 krajów Europy: Polski , Litwy, Niemiec, Dani, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii i Luksemburga.