Bracia Leonard i Nikodem Mierzejewscy

Nazywam się Nikodem Mierzejewski. Razem z moim bratem interesujemy się rolnictwem.  Mam psy pasterskie rasy Border Collie i stado owiec. Moje hobby to praca z psami przy wypasaniu owiec. Często wyjeżdżam z psami na seminaria pasterskie i sportowe (Agility i Obiedience). Wygrałem 1 miejsce w Agility.

Mój brat Leonard zajmuję się głównie uprawą ziemi i hodowlą bydła mięsnego.  Bierze udział w konkursach wiedzy o maszynach rolniczych i uprawy ziemi. Naszym wspólnym zainteresowaniem jest nagrywanie filmików opisujących prace w naszym gospodarstwie. Naszym największym osiągnięciem było zdobycie pierwszego miejsca w konkursie na filmiki rolnicze.

Zdobyliśmy 1 miejsce i wygraliśmy wyjazd do Hanoveru na największe targi rolnicze w Europie.

Oto link do naszego kanału youtube: KLIKNIJ TUTAJ

 

Obedience to posłuszeństwo sportowe, ale przede wszystkim dobra zabawa dla psa i jego właściciela. Zwykłe siad, waruj, noga, nie musi być takie znowu zwykłe i nudne.

Zadaniem na zawodach jest wykonać ćwiczenia z niesamowitą dokładnością, szybkością, radością i energią, co więcej niejednokrotnie w wielkich rozproszeniach. Takie wykonania obrazują jak bardzo związani są ze sobą pies i jego właściciel, jak doskonale się znają i rozumieją.

Pies reaguje z ufnością i radością na każdy najmniejszy gest człowieka, ćwiczy, ponieważ ćwiczenie sprawia mu przyjemność.

Agility – sport dla psów polegający na tym, że pies jest prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).