cel i zadania

Cele i zadania szkoły

Szkoła, kierując się poszanowaniem wartości chrześcijańskich, realizuje następujące cele i zadania

• umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania wysokich wyników egzaminu ósmoklasisty.
  • przygotowuje absolwentów do podjęcia nauki w renomowanych szkołach powiatu kartuskiego jak i szkół trójmiejskich,
  • z sukcesem przygotowuje uczniów do przedmiotowych konkursów kuratoryjnych,
  • kształtuje pełną dojrzałość osobową i intelektualną,
  • umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy o Bogu, człowieku i świecie, przygotowując uczniów do czynnego udziału w życiu religijnym, społecznym i rodzinnym.

Szkoła wychowuje uczniów w duchu poszanowania wartości chrześcijańskich poprzez:

• otwartość i szacunek dla osoby ludzkiej,
  • umacnianie więzów rodzinnych i koleżeńskich,
  • miłość Ojczyzny i poszanowanie jej kulturowego i moralnego dziedzictwa,
  • umiejętność zauważania i akceptacji dobra,
  • gotowość do szukania i przyjęcia prawdy,
  • wrażliwość na piękno,
  • odpowiedzialność za środowisko przyrodnicze,
  • pracowitość, radość i inne.

W realizacji swoich zadań szkoła respektuje:

• Prawo Boże zawarte w Dekalogu i Ewangelii,
  • nauczanie Kościoła Katolickiego,
  • zasady nauk pedagogicznych,
  • przepisy prawa państwowego.

Szkoła zapewnia uczniom opiekę pedagogiczną, psychologiczną, zdrowotną, bezpieczne i higieniczne warunki pracy w czasie zajęć szkolnych. Szkoła umożliwia uczniom rozwój zainteresowań, talentów, realizowanie indywidualnych programów nauczania, poprzez organizowanie odpowiednich zajęć pozalekcyjnych.

Na terenie szkoły obowiązuje jednolity strój szkolny.